تبلیغات
ماهیان آكواریومی - چوب طبیعی در آکواریوم
همه چیز در رابطه با آکواریوم و ماهی های زینتی

چوب طبیعی در آکواریوم

سه شنبه 9 آذر 1389 02:12 ق.ظ

نویسنده : reza ghaffari

استفاده از تکه های طبیعی چوب در تانک ، چهره ای کاملاً طبیعی به تانک می بخشد . اما هر چوبی را نمی توان در تانک قرار داد و تنها باید از چوبهای رودخانه و برکه هایی که ماهی در آنها یافت می شود ، در تانک استفاده کرد  .

زیبایی چوب طبیعی در آب

نکته : چوب های دریایی را یک روز قبل از استفاده در محلول آب و نمک ( به ازای هر دو لیتر یک قاشق چایخوری نمک ) قرار داده و سپس به تانک انتقال دهید .

ولی در صورتی که به هیچ رودخانه یا آب در حال جریانی دسترسی ندارید ، می توانید با رعایت شرایط زیر از چوب های معمولی در تانک استفاده کنید :

نحوه ی استفاده از چوب طبیعی در تانک : ابتدا شما باید یک یا چند شاخه ی کاملاً خشک شده از درختی مانند انگور را بریده و پس از کندن شاخه های اضافی آنرا در آب به مدت حداقل 3 تا 4 ساعت بجوشانید .  ( حرارت سبب تجزیه ی عامل اسیدی هیدروژن می شود  . )

سپس آنرا به مدت یک هفته مقابل تابش مستقیم آفتاب گذاشته و به مدت یک ماه در آب قرار دهید . ( هر هفته آب آنرا تعویض کنید . )

پس از این مدت می توان چوب را  با آب و نمک شستشو داده و در تانک قرار داد .  

اما چوب استفاده شده در بالا باید در ابتدا کاملاً خشک شده باشد و پس از استفاده به مدت یک سال تعویض شود .

نکته : در هر بار تعویض یا سیفون آب تانک ، چوب را با آب و نمک ضدعفونی کرده و سپس در تانک قرار دهید .

تذکر : دلیل معرفی چوب درخت انگور به این منظور علاوه بر زیبایی ، خشک شدن سریع و دسترسی آسان به آن بوده و می توان از چوب های دیگر هم در تانک استفاده کرد . البته بهتر است از چوب های درختان پر شیره ای مثل کاج استفاده نکنید ؛ چون علاوه بر دیر خشک شدن آنها ، در رنگ آب اثر گذاشته و سبب اسیدی شدن آب می شوند .

چوب انگور در تانک
توجه : وجود چوب طبیعی در تانک سبب پایین آمدن
PH آب شده که باید PH را با روش های دیگر متعادل نگهداشت .
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -